CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Check Point Technologies: systemy Firewall nowej generacji, bezpieczeństwo, zarządzanie, ochrona DDoS

Check Point Firewall

Check Point Firewall to wiodące na rynku rozwiązanie bezpieczeństwa sieci klasy Next Generation Firewall (NGFW) Check Point Firewall pozwala na precyzyjne budowanie polityki bezpieczeństwa w oparciu o aplikacje używane przez użytkowników. Dzięki funkcji URL Filtering możemy monitorować z jakich stron internetowych korzystają pracownicy, natomiast moduł DLP pozwoli na zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed wyciekiem poufnych danych. Funkcjonalności te dostępne są na wszystkich urządzeniach w związku z czym mogą być wykorzystywane przez wszystkie firmy niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Funkcje systemów firewall objemują: które integruje:

 • mechanizmy kontroli dostępu w oparciu m.in.: o aplikację, użytkownika, adres sieciowy, itd.
 • uwierzytelnianie,
 • translacje adresów sieciowych (NAT),
 • inspekcję zawartości,
 • monitorowanie i rejestrowanie zdarzeń ,
 • wykrywanie intruzów.
... i wiele innych funkcji. Umożliwia on firmom zdefiniowanie i wprowadzenie jednolitej i kompletnej polityki bezpieczeństwa, która chroni wszystkie firmowe zasoby sieciowe.

Threat Prevention

To zestaw funkcjonalności, które są odpowiedzią na stale zmieniające się zagrożenia, malware, który jest w stanie ominąć standardowe zabezpieczenia oraz ataki typu 0-day. Rozwiązanie SendBlast, dostepne na dedykowanych platformach sprzetowychoraz na standardowychplatformach firewall oraz usługi świadczone w ramach ThreatCloud pozwalają na wykrycie nawet najbardziej wyrafinowanych zagrożeń. W skład Threat Prevention wchodzą m.in. następujące funkcjonalności:

 • Threat Emulation – środowisko sandbox-owe, teraz rozbudowane o CPU level detection, czyli możliwość wykrywania aktywności malware już na poziomie procesora.
 • Threat Extraction – eliminuje złośliwe elementy z plików pobieranych przez użytkowników (np. aktywne elementy znajdujące się w dokumentach pakietów MS Office lub PDF).
 • Anti-Bot – wykrywa komputery wchodzące w skład botnet-ów, uniemożliwia połączenia do centrów typu C-and-C (command and controll).

Systemy firewall CheckPoint dostępne są zarówno w postaci platform appliance jak i oprogramowania przeznaczonego do instalacji na różnych platformach sprzętowych.

CheckPoint ThreatCloud

 

Check Point ThreatCloud to serwis bezpieczeństwa działający "w chmurze" - mający na celu wykrywanie i blokowanie wszelkiego rodzaju zagrożeń: mallware-u, wirusów, bot-ów, itp. w czasie rzeczywistym. Threacloud to:

 • Ponad 250 mln. analizowanych adresów IP
 • Ponad 4,5 mln. sygnatur mallware-u
 • Ponad 300 tys. zidentyfikwoanych serwerów zarażonych mallware

ThreatCloud jest na bieżąco aktualizowane dzięki sieci sensorów i bramek bezpieczeństwa CheckPoint. Dzięki ThreatCloude serwisy AntiBot i AntiMallware CheckPoint-a mogą zapewniać maksymalną ochronę swoim uzytkownikom.

Systemy firewall NG

W firmie CC Otwarte Systemy Komputerowe systemy firewall wdrażamy od 2001 r., od początku działalności oferujemy rozwiązania Check Point do ochrony sieci lokalnych, serwerów oraz centrów danych. Do dyspozycji naszych klientów są inżynierowie z certyfikatem CCSE, świadczący usługi: wdrożeniowe, wsparcia, szkoleniowe oraz projektowe.

Więcej informacji

CheckPoint Technologies oferuje systemy firewall nowej Generacji (Firewall NG). Inni nasi partnerzy oferujący rozwiązania o podobnej funkcjonalności to:

 

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl