CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Uslugi - bezpieczenstwo / audyty / tworzenie aplikacji

Bezpieczeństwo sieci i systemów
 
Nazwa: Ochrona styku z internetem
Branże: Wszystkie
 
Wielkość przedsiębiorstwa: SOHO, SME, korporacje
 
Krótko: Ochrona sieci wewnętrznej przed zagrożeniami płynącymi z Internetu jest najbardziej elementarnym aspektem bezpieczeństwa IT. System firewall realizujący to zadanie jest niezbędny w każdej firmie: od jednoosobowej po korporacje.
 
Opis rozwiązania:

Systemy Firewall służą do kontroli i ograniczenia ruchu wchodzącego i wychodzącego z sieci firmowej. Ich zadaniem jest separacja ruchu, dopuszczenie tylko określonych kategorii ruchu wychodzącego i (w przypadku gdy swiadczone są zewnętrzne usługi) także ruchu wchodzącego.

Współczesny system firewall to "NGFW" - "Next Generation Firewall", jego funkcje wykraczają poza separację ruchu sieciowego i obejmują m.in.: realizację VPN (wirtualne sieci prywatne) w technolgiach SSL i IPsec, skanowanie przesyłanych danych pod katem agrożeń bezpieczeństwa: antymalwarem, antywirus, antybot, filtrowanie adresów URL, oraz realizacja zaawansowanych funkcji wykrywaniawłań: sandboxing, Intrusion detection / intrusion prevention.

W ramach wdrożenia systemu firewall oferujemy następujące usługi:

  • analiza potrzeb, określenie wymagań funkcjonalnych i wydajnościowych,
  • projekt z uwzględnieniem istniejącej infrastruktury sieciowej,
  • wybór i dostawa odpowiedniego systemu,
  • wdrożenie, opracowanie dokumentacji,
  • nadzór, rozszerzone wsparcie,
  • szkolenie (warsztatowe i autoryzowane),
  • zarządzanie (outsourcing).

We wszystkich wdrażanych przez nas rozwiązaniach zwracamy uwagę na rzeczywiste potrzeby klienta - nie oferujemy samego oprogramowania lub sprzętu lecz kompletny pakiet usług, który może być też poszerzony o takie elementy jak: tworzenie polityki bezpieczeństwa, stały nadzór nad systemem i szkolenia.


 
Referencje: Nasze referencje w zakresie wdrożenia systemów firewall obejmują kilkadziesiąt firm i organizacji, zarówno komercyjnych jak i rządowych i samorządowych, reprezentujących praktycznie wszystkie branże gospodarki.
 
Producenci: CheckPoint, CISCO, Fortinet, Juniper, Palo Alto Networks i inne.
 
Współpraca z innymi produktami: Oferujemy pełną wzajemną integrację w.w. systemów bezpieczeństwa, a także integrację z usługami: katalogowymi (Microsoft ActiveDirectory, LDAP, RADIUS), autoryzacji 2FA i kontroli dostępu - np. 802.1x, monitorującymi, raportującymi i innymi dedykowanymi systemami IT.
 
Więcej informacji:
 
Proszę o więcej informacji: E - mail: cc AT cc . com . pl