Witamy w CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Systemy sieciowe LAN, WAN i Wi-Fi. Bezpieczeństwo aplikacji i danych. Autoryzacja 2FA. Zabezpieczenia aplikacji i systemow danych w chmurze. Tworzenie oprogramowanie na zamówienie.
19.08.2022

 

SOURCEfire

sensors Firma SOURCEfire to producent systemów wykrywania i zapobiegana włamaniom: IDS/IPS. Produkty SOURCEfire bazują na darmowym systemie SNORT, który jest standardem w dziedzinie systemów IDS/IPS. Wartość dodaną rozwiązań SOURCEfire stanowi przede wszystkim zarządzanie oparte na technologi "3D": "Discovery, Determine, Defend" - pozwalającej na połączenie informacji o potencjalnych atakach z informacją o architekturze i faktycznych podatnościach sieci i systemów. Technologia 3D pozwala na odkrywanie zagrożeń i słabych punktów sieci, następnie określenie ich wpływu na działanie sieci oraz podjęcie najbardziej precyzyjnej akcji celem ochrony zasobów.


SOURCEfire została założona w 2001 roku przez Martin-a Roesch-a, twórcę systemu SNORT, systemu open source, który stał się standardem w dziedzinie systemów IDS/IPS. Centrala znajduje się w Columbia (stan Maryland); firma posiada zagraniczne filie w: Wielkiej Brytanii (europejska centrala), Finlandii, Francji, Holandii, Niemczech, Szwecji, Australii, Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubaj). Przychody firmy w 2008 r. wyniosły 75.7 mln USD. Firma posiada ponad 2000 klientów we wszystkich sektorach gospodarki, a także w sektorze rządowym oraz wojskowym.


Produkty firmy SOURCEfire są od wielu lat doceniane i nagradzane w niezależnych podsumowaniach rynkowych takich jak Gartner w którego rankingu w 2008 firma otrzymała miano lidera rynku. W 2008 roku Sourcefire wprowadził na rynek sensor o przepustowości 10Gbps.