CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Palo Alto Networks

Palo Alto Networks Prisma Cloud

Prisma Cloud obejmuje rozwiązania bezpieczeństwa dla chmury publicznej: AWS, Azure i Google Cloud. Bazą systemów Prisma są chmurowe - wirtualne firewall-e o funkcjonalności zgodnej z systemami NGFW tego producenta instalowanymi w modelu "on prem". Jednocześnie, podobnie jak środowisko chmurowe zapewnia naszym aplikacjom duże większe możliwości skalowania, dostępności i rozbudowy, tak i firewall-e chmurowe oferują takie same - zwiększone możliwości. :

Wdrażając aplikacje chmurowe nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo takiego środowiska spoczywa zarówno na włascicielu chmury jak i na jej użytkowniku. Dostawca usług zapewnia bezpieczeństwo infrastruktury, tj. sieci, serwera sprzętowego, pozostałej infrastruktury, zaś użytkownik chmury działającej w modelu Platform as a Service (PaaS) odpowiada za: system operacyjny, kontrolę dostępu, dane, kod źródłowy, treści prezentowane klientom, itd. Podczas migracji aplikacji do chmury często w zakresie bezpieczeństwa polega się na tradycyjnych zabezpieczeniach zainstalowanych w DataCenter i na styku z siecią publiczną. Nie jest to jednak rozwiązanie w pełni bezpieczne i optymalne. Firewall-e chmurowe wdrożone są w bezpośrednim sąsiedztwie zabezpieczanych aplikacji, dzieki temu polityka bezpieczeństwa może być dużo bardziej precyzyjna, a zabezpieczenie pełniejsze. Zabezpieczenia chmurowe redukują też zapotrzebowanie na pasmo, pozwalaja na realizację mikrosegmentacji oraz zabezpieczenie przed atakami DoS.

Rodzina Produktów PRISMA

  • Dla chmury AWS: Pełna ochrona środowisk w chmurze Amazon obejmuje: EC2, ECS i Lambda functions. Integracja z AWS CodePipeline i AWS ECR.
  • Dla chmury Microsoft Azure: Pełna ochrona i integracja z Azure DevOps i Azure Container Registry, AKS, Azure Container Registry (ACR) i Azure Functions. Prisma obejmuje też rozwiązania bezpieczeństwa dla Office 365.
  • Dla chmury Google: Obsługa GCP, integracja usług bezpieczeństwa z Google Cloud Build i Google Container Registry. Zgodność z Anthos, Google Kubernetes Engine (GKE) i Google Cloud Run
  • Rozwiązania dla aplikacji kontenerowych: wraz z przejęciem w 2019 firmy Twistlock Palo Alto Networks oferuje kompleksowe rozwiązania dla srodowisk kontenerowych takich jak np. Google Kubernetes Engine.

Systemy firewall NG

Więcej informacji

Palo Alto Networks oferuje systemy firewall nowej Generacji (Firewall NG). Inni nasi partnerzy oferujący rozwiązania o podobnej funkcjonalności to:

 

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl