Witamy w CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Systemy sieciowe LAN, WAN i Wi-Fi. Bezpieczeństwo aplikacji i danych. Autoryzacja 2FA. Zabezpieczenia aplikacji i systemow danych w chmurze. Tworzenie oprogramowanie na zamówienie.
24.03.2019

Check Point

Informacje o firmie i profilu działalności

Check Point Technologies to światowy lider w dziedzinie systemów cyber-bezpieczeństwa. Firma została założona w 1993 r. i posiada obecnie ponad 100 000 klientów na całym świecie; CheckPoint zatrudnia ok. 5000 (2019) pracowników w kilkudziesięciu biurach - w tym w Polsce. CheckPoint notowany jest na giełdzie NASDAQ (symbol CHKP). Centrale firmy znajdują się w Tel Aviv-ie (Izrael) oraz w San Carlos, California, USA.

Lider rynku

Jakość rozwiązań oraz poziom bezpieczeństwa potwierdza m.in. stała obecność w prawym górnym rogu kwadratu Gartnera, bardzo wysokie wyniki testów NSS LABS oraz przede wszystkim zaufanie ponad 100 000 przedsiębiorstw i milionów użytkowników na całym świecie. Producent uzyskał m.in. nastepujące pozycje w prestiżowych rankingach branżowych:

  • Status Lidera w rankingu firmy Gartner “Enterprise Network Firewall Magic Quadrant” (1999-2002, 2004-2018)
  • Status "A leader in the IDC MarketScape report for Mobile Threat Management" (2017-2019)
  • Status Lidera w rankingu "Forrester Wave" w kategorii "Endpoint Security Suites" (2018)
  • Status Lidera w rankingu firmy Gartner "Unified Threat Management (UTM) Magic Quadrant" (2010-2018)
  • Status Lidera w rankingu firmy Gartner "Mobile Data Protection Magic Quadrant" (2001-2015)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów "Next Generation Firewall" (NSS Labs 2011 - 2017)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów "Network Firewall" (NSS Labs 2011, 2013)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów IPS (NSS Labs 2011 - 2013)

Technologia

Rodzina produktów Check Point zawiera m.in. systemy firewall chroniące zarówno sieci komputerowe jak i pojedyńcze serwery; rozwiązania dla ochrony końcówek (endpoint) - w tym mobilnych oraz systemy bezpieczeństwa działające w środowisku chmurowym.

Oferta Check Point obejmuje systemy dla firm małych, średnich aż po rozwiązania korporacyjne oraz wyspecjalizowane produkty przeznaczone dla dostawców internetu (SP / ISP).

Rozwiązania Check Point to zarówno systemy programowe przeznaczone do instalacji na platformie systemowej lub wirtualnej jak i urządzenia typu appliance, tj. połączenie platformy softwarowej i sprzętowej w jednym produkcie.

Silną stroną produktów Check Point jest zarządzanie i raportowanie. Producent bazuje na w pełni zcentralizowanym modelu zarządzania, w którym z jednej konsoli można zarządzać całą instalacją obejmująca lokalne i zdalne moduły firewall (w oddziałach i biurach reginalnych) a także komputery desktop. Zarządzanie odbywa się przy pomocy modułu SmartCenter dostępnego z każdym pakietem firewall (prócz systemów SOHO). Wraz ze SmartCenter dostarczany jest moduł zcentralizowanego logowania.

Check Point oferuje też usługi, wśród których wyróżnić należy CES - Collaborative Enterprise Support, czyli kompleksową usługę serwisową dla oferowanego oprogramowania oraz ThreatPrevention - usługę subskrypcyjną przeznaczoną dla użytkowników systemów firewall polegająca na stałej, często codziennej aktualizacji oprogramowania i baz danych dotyczących najnowszych zagrożeń sieciowych.

Systemy firewall NG

W firmie CC Otwarte Systemy Komputerowe systemy firewall wdrażamy od 2001 r., od początku działalności oferujemy rozwiązania CheckPoint do ochrony sieci lokalnych, serwerów oraz centrów danych. Do dyspozycji naszych klientów jest 7 inżynierów z certyfikatem CCSE, świadczących usługi: wdrożeniowe, wsparcia, szkoleniowe oraz projektowe.

Więcej informacji

CheckPoint Technologies feruje systemy firewall nowej Generacji (Firewall NG). Inni nasi partnerzy oferujący rozwiązania o podobnej funkcjonalności to:

 

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl