CC Otwarte Systemy Komputerowe'
english mapa home

Tufin Technologies - firma i produkty

Tufin Technologies

Tufin Technologies dostarcza dedykowane rozwiązania zarządzania bezpieczeństwem, które pozwalają firmom sprawować lepszą kontrolę nad infrastrukturą zabezpieczeń IT. Produkty Tufin zapewniają precyzyjne zarządzanie zmianami polityki bezpieczeństwa, zgodność z wymaganiami standardów i regulacji prawnych oraz efektywne zarządzanie ryzykiem. Umożliwiają kontrolę nad skomplikowanymi zbiorami reguł firewall i pozwalają na ich bardziej efektywne utrzymanie.

Produkty

Tufin rozwiązuje problem efektywnego zarządzania i audytowania zmian polityk wielu firewalli różnych producentów. Rozwijane przez wiele lat bez należytej kontroli duże zbiory reguł polityk bezpieczeństwa mogą zawierać dziesiątki niepotrzebnych reguł i obiektów, które spowalniają pracę sieci i zabezpieczeń. Dla zapewnienia właściwej ochrony zasobów IT w pełnym zakresie - integralności, poufności i dostępności - wymagane jest użycie dedykowanych narzędzi zarządzania zmian konfiguracji zabezpieczeń sieci, wspomagających administratorów w zakresie zgodności ze standardami korporacyjnymi i zapewniającymi optymalną wydajność pracy zabezpieczeń.

Wiodącym produktem Tufin jest SecureTrack Oprogramowanie służace do zarządzania, monitorowania, audytu oraz raportowania stanu systemów firewall:

  • Spójne zarządzanie systemami: CheckPoint, Juniper, CISCO
  • Przechowywanie zmian (kolejnych wersji) polityk bezpieczeństwa oraz funkcje porównyania "starych" i "nowych" konfiguracji
  • Śledzenie zmian w polityce i graficzne porównywanie różnic w kolejnych wersjach
  • Śledzenie zmian w polityce: monitorowanie i powiadamianie
  • Audyt reguł bezpieczeństwa
  • Optymalizacja reguł (n.p.: eliminacja zbędnych reguł i obiektów)
  • Monitorowanie platformy systemu firewall (dla CheckPoint)
  • Badanie i raportowanie zgodności z normami: Payment Card Industry Data Security Standard (PCI-DSS), Sarbanes-Oxley Act (SOX), Basel Capital Accord (Basel II), HIPAA, ISO 17799 / BS 7799, FISMA
  • Oprogramowanie może być zainstalowane na systemie Red Hat Linux lub na dedykowanym systemie typu appliance.

O Firmie Tufin

Od momentu powstania w 2003 roku, Tufin pozostaje firmą prywatną. Centrala firmy znajduje się w Ramat Gan w Izraelu. Posiada swoje biura w USA i Wielkiej Brytanii. Zarząd firmy składa się z ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa IT o dużym doświadczeniu z produktów zabezpieczeń sieci, szczególnie w zakresie prowadzenia badań i prac rozwojowych.

 
Zastrzeżenia prawne      drukuj...