Witamy w CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Systemy sieciowe LAN, WAN i Wi-Fi. Bezpiecze艅stwo aplikacji i danych. Autoryzacja 2FA. Zabezpieczenia aplikacji i systemow danych w chmurze. Tworzenie oprogramowanie na zam贸wienie.
14.11.2018

 

networking portfolio

Modu艂y transmisyjne: GBIC, SFP, SFP+, XFP

Do gamy oferowanych przez nas sieciowych produkt贸w aktywnych do艂膮czy艂y wk艂adki GBIC, SFP, SFP+ i XFP produkcji GBC Photonics oraz Finisar. Wk艂adki optyczne zapewniaj膮 dowolno艣膰 i elastyczno艣膰 konfiguracji urz膮dze艅 sieciowych (prze艂膮cznik贸w, ruter贸w, firewall-i sprz臋towych oraz serwer贸w i macierzy dyskowych) i ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

 

 

SFP

SFP

SFP (Small Form-factor Pluggable) nazywany potocznie miniGBIC to ma艂y przetwornik sygna艂u optycznego na sygna艂 elektryczny lub elektrycznego na elektryczny. Dla transmisji optycznej SFP mo偶e pracowa膰 z d艂ugo艣ciami fali: 850nm/1310nm/1550nm/1490nm/1530nm/1610nm zar贸wno na 艂膮czach jedno- jak i wielomodowych. Zasi臋g transmisji dla Ethernet wynosi od 300m do nawet 80 (i wi臋cej) kilometr贸w. Modu艂y transmisyjne standardu SFP produkowane s膮 z interfejsem optycznym ze z艂膮czem typu LC oraz z interfejsem miedzianym ze z艂膮czem RJ45 lub HSSDC2. SFP obs艂uguje transmisj臋 protoko艂贸w SONET, Ethernet 1Gbit oraz Fibre Channel.

 

 

艂膮cze LC Patchcord w standardzie LC

Najbardziej typowe standardy medium transmisyjnego dla wk艂adek SFP s膮 nastepujace:

  • SX - 850 nm, zasi臋g maksimum 550 m dla 1.25 Gb/s (Gigabit Ethernet) lub 150m at 4.25 Gb/s (Fibre Channel) (艂膮cze wielomodowe)
  • LX - 1310 nm, zasi臋g maksimum do 10 km (艂膮cze jednomodowe)
  • BX - 1490 nm/1310 nm, zasi臋g maksimum 10 km 艂膮cze jednomodowe)
  • ZX - 1550 nm, zasi臋g maksimum do 80 km (艂膮cze jednomodowe)
  • EX/EZX - 1550nm, zasi臋g maksimum do 120 km (艂膮cze jednomodowe)

 

 

XFP

SFP+

SFP+ (Enhanced Small Form-factor Pluggable) to rozszerzenie standardu SFP przystosowane do szybko艣ci transmisji rz臋du 10 Gbit/s. SFP+ obs艂uguje transmisj臋 Fibre Channel 2/4/88 GBit/s, Ethernet 10 Gbit/s oraz standard OTU-2 (Optical Transport Network).

Najbardziej typowo standardy medium transmisyjnego dla wk艂adek SFP+ s膮 nastepujace:

  • SR/SW - 850 nm, 10Gbit Ethernet, (艂膮cze jednomodowe); zasi臋g maksimum do 300m
  • 850 nm, 8Gb/4Gb/2Gb FC, (艂膮cze jednomodowe); zasi臋g maksimum do 150m
  • LR/LW - 1310 nm, 1Gbit Ethernet (LX) 10Gbit Ethernet (SX), 8Gb/4Gb/2Gb FC, (艂膮cze jednomodowe); zasi臋g maksimum do 10km
  • 1310 nm, 8Gb/4Gb/2Gb FC, (艂膮cze jednomodowe); zasi臋g maksimum do 10km

 

 

XFP

XFP

XFP to interfejs sieciowy o szybko艣ci pracy 10Gbit/s opracowany przez firm臋 Brocade. XFP typowo funkcjonuje na d艂ugosci fali 艣wietlnej: 850 nm, 1310 nm lub 1550 nm. Modu艂y transmisyjne standardu XFP wyposa偶one s膮 w z艂膮cze typu LC. XFP obs艂uguje Fibre Channel 8GBit/s, Ethernet 10 Gbit/s, SONET OC-192, STM-64 oraz standard OTU-2 (Optical Transport Network).

Najbardziej typowo standardy medium transmisyjnego dla wk艂adek XFP s膮 nastepujace:

  • LR/LW - 1310 nm, 10Gbit Ethernet, 10 G FC, SONET OC-192 SR-1, SDH STM I-64.1; zasi臋g maksimum do 10 km (艂膮cze jednomodowe)
  • ER/EW - 1550 nm, 10Gbit Ethernet, 10 G FC, SONET OC-192 IR-2, OC-192 IR-3, SDH STM S-64.2b, STM S-64.3b; zasi臋g maksimum do 40 km (艂膮cze jednomodowe)
  • ZR/ZW - 1550 nm, 10Gbit Ethernet, 10 G FC, SONET OC-192 / SDH STM-64 ITU-T G.959.1 P1L1-2D2; zasi臋g maksimum do 80 km (艂膮cze jednomodowe)

 

 

Zamienniki

Modu艂y SFP zosta艂y ustandaryzowane w porozumieniu Small Form-factor Pluggable (SFP) Transceiver MultiSource Agreement (MSA). XFP jest standardem przemys艂owym. Jednak偶e, nie ka偶dy modu艂 SFP wsp贸艂pracuje z ka偶dym urz膮dzeniem, wyposa偶onym w kompatybilne gniazdo. Spowodowane jest to tym, 偶e du偶a cze艣膰 czo艂owych producent贸w urz膮dze艅 sieciowych w swoim oprogramowaniu zainstalowanym np. na prze艂膮czniku ogranicza mo偶liwo艣膰 u偶ycia tylko modu艂u SFP w艂asnej produkcji. Jednocze艣nie modu艂y SFP,SFP+ i XFP oferowane przez producenta sprz臋tu sieciowego s膮 do 80% dro偶sze od ich zamiennik贸w. Dlatego te偶 dostarczamy wy艂膮cznie przetestowane pod k膮tem zgodno艣ci zamienniki, kt贸re s膮 w pe艂ni kompatybilne z urz膮dzeniami tych producent贸w, kt贸rzy takowe ograniczenia wprowadzili.

Produkty wsp贸艂pracuj膮ce

Transceivery Photonics i Finisar znajduj膮 zastosowanie w oferowanym przez nas sprz臋cie nastepuj膮cych firm

Sa tak偶e zgodne z produktami nastepuj膮cych dostawc贸w:

3Com, Alcatel, Allied Telesis, Avaya, D-Link, DELL, Edge-Core, Enterasys, Extreme Networks, Force10, Foundry/Brocade, H3C, HP, Huawei, Linksys, Nortel, Planet, Raisecom, SNC, ZTE, Zyxel.

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl