CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

CheckPoint - firewall, endpoint & cloud security


Nowość!!!
Express CI

Moduły

Składniki i opcje

Podstawowe zestawy:

  1. Secure Virtual Network Solutions (VPN-1 & FloodGate) Kompletny zestaw zawierający: konsolę zarządzającą, moduł VPN i moduł FloodGate
  2. VPN-1 Zestaw zawierający: konsolę zarządzająca i moduł VPN. Brak FloodGate-1 (sterowania przepustowością pasma)
  3. FireWall-1 Zestaw zawierający: konsolę zarządzającą i moduł FireWall-1. Brak FloodGate-1 (sterowania przepustowością pasma) i VPN-1 (szyfrowanie, wirtualne sieci prywatne).
  4. Internet Gateway: kompletny pakiet przeznaczony do instalacji na jednym pomoście. Zawiera moduł i konsolę.
  5. Enterprise Center: kompletny pakiet z licencją na chronioną sieć o nieograniczonej ilości adresów IP i konsolą typu Enterprise. Zawiera jeden moduł.

Moduły, komponenty, opcje

  1. Enterprise Management Console jest konsolą administrowania systemem zaporowym pracującą w architekturze dystrybucyjnej. Technologicznie jest to niezależny proces systemu operacyjnego komunikujący się z jednej strony z interfejsem graficznym administratora GUI, z drugiej zaś z modułami VPN-1/FireWall-1 odpowiadającymi za bezpośrednią ochronę węzłów sieci (węzeł sieci jest definiowany jako urządzenie przetwarzania danych, zlokalizowane w sieci chronionej, posiadające własny adres IP). Zabezpieczenia realizowane na routerach sieci, obejmujące np. kontrolę dostępu ACL (Access Control List), mogą być także administrowane przez Management Console po dokonaniu jej rozszerzenia o moduł Open Security Extension. Konsola może także zarządzać modułami VPN-1/FireWall-1 pracującymi na specjalizowanych urządzeniach takich jak routery NOKIA czy Xylan. Konsola jest potrzebna do zarządzania modułami: VPN-1, FireWall-1 lub FloodGate oraz pakietami SecureServer. Nie należy mylić konsoli z interfejsem GUI, który stanowi pomost pomiędzy administratorem, a procesem konsoli. Interfejs GUI łączy się z odległej lub lokalnej stacji roboczej z konsolą. Konsola nie jest potrzebna do zarządzania produktami typu Internet Gateway, które zawierają konsolę z wymogiem instalacji na tej samej maszynie, co zarządzany moduł. Taka konsola nie może jednak zarządzać innymi modułami na innych maszynach.
  2. Motif GUI stanowi graficzny interfejs administratora pracującego w środowisku X-Windows (UNIX). Aktualnie jest to płatna opcja. Obsługuje platformy AIX, HP-UX i Solaris/SPARC. Każdy pakiet FireWall-1 zawiera  GUI dla Windows (95/98/NT) oraz GUI dla OpenLook (Solaris). Oczywiście można zarządzać modułem FireWall-1 pracującym na systemie UNIX z poziomu stacji Windows 95/98/NT.
  3. SecureServer oferuje następujące mechanizmy ochrony pojedynczego serwera: kontrola dostępu, autentykacja klienta i sesji, transtlację adresów i audyt. W wersji 4.0 pakiet był znany pod nazwą Host Module.
  4. Firewall Module posiada te same własności i funkcjonalność, co SecureServer z rozszerzeniem o możliwości prowadzenia mocnego uwierzytelniania tożsamości użytkowników (np. SecurID), wykonywania kontekstowej kontroli komunikacji sieciowej (np. kontroli antywirusowej plików FTP i załączników e-mail, blokowania Java i ActiveX) oraz działania w systemie pracy synchronicznej z innym modułami (w razie upadku jednego modułu FireWall-1 drugi może przejąć kontrolowane przez niego sesje). Cena modułu jest uzależniona od liczby chronionych węzłów (adresów IP) sieci prywatnej.
  5. Add-on VPN Module jest modułem szyfrującym umożliwiającym tworzenie bezpiecznych wirtualnych sieci prywatnych VPN zarówno w połączeniach firewall-z-firewall jak i firewall-z-klient. Każdy z modułów szyfrujących może współdziałać z innym modułem tego samego typu (tzn. innym FireWall-1) lub klientem PC, funkcjonującym na platformie Windows 95/98/NT (wyposażonym w bezpłatne oprogramowania FireWall-1 SecuRemote). Moduły szyfrujące FireWall-1 dostępne są wersjach: FWZ1 (opartej o algorytm szyfrowania FWZ1, który nie podlega restrykcjom eksportowym), DES (opartej o algorytm szyfrowania DES, wymagający specjalnego zezwolenia importowego wydawanego indywidualnie dla określonego użytkownika) oraz 3DES (168-bitów, także wymaga zezwolenia).
  6. VPN-1 SecureServer jest kombinacją modułu SecureServer i modułu szyfrującego. Oferowane są te same algorytmy szyfrowania, co w przypadku modułów VPN.
  7. VPN-1 Module jest kombinacją Firewall Module i modułu szyfrującego. Oferowane są te same algorytmy szyfrowania, co w przypadku modułów VPN. Funkcjonalnie moduł VPN-1 jest dokładnie tym samym, co Firewall Module + VPN (Encription) Module.
  8. SecuRemote jest klientem pracującym na stacjach Windows 95/98/NT komunikującym się z Encryption Module (VPM-1 Module) i ustanawiającym z nim bezpieczny, szyfrowany tunel VPN. Jest to idealne rozwiązanie dla pracowników w ruchu korzystających z ogólnodostępnych zasobów Internet w celu połaczenia się z serwerami własnej firmy.
  9. SecureClient jest modyfikacją SecuRemote wzbogaconą o mechanizmy „lokalnej" zapory ogniowej. Polityka bezpieczeństwa dostarczana jest do stacji desktop z centralnego serwera FireWall-1. Opcja nadaje się idealnie do tworzenia wewnętrznych VPNów.
  10. Reporting Module jest pakietem przeznaczonym do analizy dzienników modułów FireWall-1/VPN-1. Zawiera szereg mechanizmów tworzenia raportów, wykresów i analiz. Pracuje na platformie Windows NT i obsługuje VPN-1/FireWall-1 4.0 SP2 (lub nowszy).
  11. High Availability Module przeznaczony jest do budowania instalacji VPN-1/FireWall-1 o wysokim stopniu niezawodności.
  12. Connect Control Moduleumożliwia podniesienie efektywności funkcjonowania systemu informatycznego poprzez wdrożenie mechanizmu równoważenia obciążenia serwerów sieciowych (np. grupy serwerów WWW).
  13. Open Security Extension (OSE) umożliwia prowadzenie zcentralizowanego zarządzania list kontroli dostępu ACL oraz innych zabezpieczeń zrealizowanych na router-ach Bay Networks, 3Com i Cisco oraz stacjach gateway zbudowanych na platformie Microsoft Windows NT (Steelhead). OSM zarządza także systemami Cisco PIX firewall. Cena produktu zależy od liczby administrowanych urządzeń (3Com, Bay, Cisco i gateway Windows NT lub PIX).
  14. Certificate Manager – jest rozwiązaniem "pod klucz", umożliwiającym sprawne wdrożenie infrastruktury klucza publicznego PKI w środowisku wirtualnych sieci prywatnych VPN. Certyfikaty mogą być używane przez inne meduły VPN-1/FireWall-1 i SecuRemote.
  15. Account Management Module – umożliwia pracę systemu autoryzującego FireWall-1 w środowisku LDAP. Zawiera Netscape Directory Server.
  16. FloodGate-1 Module jest modułem umożliwiającym prowadzenie nadzoru i sterowania przepływu danych w sieci korporacyjnej. Produkt pozwala na wdrożenie elastycznej polityki zarządzania ruchu sieciowego z uwzględnieniem szerokości pasma dedykowanego dla poszczególnych protokołów oraz ich priorytetu. Moduły mogą pracować niezależnie lub wspólnie z modułami VPN-1/FireWall-1. DO ich zarządzania konieczna jest konsola (ta sama, co dla modułów FireWall-1/VPN-1).
  17. Meta IP to zintegrowany zestaw serwisów sieciowych udostępniających łatwe w użyciu i niezawodne usługi dla użytkowników i urządzeń podłączonych do sieci IP. Umożliwia prowadzenie kontroli oraz wspomaganie procesu adresowania sieci IP, a także nadzorowanie pracy urządzeń i usług sieciowych. Meta IP zawiera następujące serwisy: Dynamic DNS, DHCP, User to Address Mapping (UAM), narzędzia rejestrowania i raportowania zdarzeń, konsolę zarządzającą, repozytorium LDAP do zapisywania polityki zarządzania sieci IP. Pozwala na budowanie polityki bezpieczeństwa opartej o użytkowników, a nie adresy IP.